Менофин

530ден

Додаток на исхрана кој придонесува за нормална функција на женскиот полов систем, особено во време на менопауза.

SKU: 1002 Категорија

Опис

Намена: Хербален препарат кој придонесува за нормална функција на женскиот полов систем за време на менопауза.

Употреба: Од 3 до 6 таблети дневно, половина час по јадење. За оптимален ефект се препорачува употреба на додатокот во времетраење од минимум три месеци.

Состав во препорачаниот дневен внес од 3 таблети 6 таблети
Босилек, херба (Ocimum basilicum) 180 mg 360 mg
Маточина, лист (Melissa officinalis) 180 mg 360 mg
Ајдучка трева, цвет (Achillea millefolium) 180 mg 360 mg
Врбовица, херба (Epilobium parviflorum) 165 mg 330 mg
Див босилек, херба (Clinopodium vulgare) 150 mg 300 mg
Жалфија, лист (Salvia officinalis) 135 mg 270 mg
Други состојки: микрокристална целулоза, малтодекстрин, талк, силициум диоксид, магнезиум стеарат.

Да не се надминува препорачаниот дневен внес!

Услови на чување: Да се чува при температура до 25 оС, на ладно и суво место во оригиналното пакување, добро затворено во истото и по негово отварање. Да се чува надвор од дофат на деца!

Препаратот претставува додаток во исхраната и не може да се користи како замена за разновидна исхрана.

Предупредување: За време на бременост и доење може да се употребува по претходна консултација со Вашиот лекар.

 

Препорачана продажна цена е 530 денари со вклучен ДДВ.

Дополнителни информации

Упатство за употреба:

Од 3 до 6 таблети дневно, половина час по јадење. За оптимален ефект се препорачува употреба на додатокот во времетраење од минимум три месеци.

Нето количина:

100 таблети, 50 g

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Менофин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *