Купи!

СОС формула за работливи раце

145ден

Овој „СОС“ крем е специјално развиен за брзо и ефикасно решавање на проблемите со кожата, како резултат на изложеност на агресивни агенси и материјали.

SKU: 504 Категорија

Опис

Овој „СОС“ крем е специјално развиен за брзо и ефикасно решавање на проблемите со кожата, како резултат на изложеност на агресивни агенси и материјали. Комбинацијата од 5 витамински комплекс А, Ц, Е, Б3 и Б5 ефикасно ја поправа и ја смирува испуканата и груба кожа на рацете. По кратко време, кожата ќе биде регенерирана, мека и хидрирана. Рацете ќе бидат подготвени за нови предизвици.

Витаминот А го стимулира природниот раст и ја одржува еластичноста на кожата.
Витаминот Ц ја поттикнува синтезата на колагенот и учествува во третман на проблеми со кожата.
Витаминот Е е најефикасен антиоксиданс. Ги намалува штетните надворешни влијанија и обезбедува дополнителна заштита на кожата.
Витаминот Б3 го збогатува составот на надворешната заштитна бариера на кожата со масни киселини. Го спречува губењето на вода.
Про-витамин Б5 или Д-пантенол и дава на кожата мек и мазен изглед. Продира во надворешниот слој на кожата го стимулира растот и регенерацијата на клетките.

 

Препорачана продажна цена е 199 со вклучен ДДВ.

Дополнителни информации

Упатство за употреба:

Нанесете на чисти и суви раце.
Погодно за дневна употреба.
Брза апсорпција, без мрсни марки.

Нето количина:

50 ml

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “СОС формула за работливи раце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *